Rewolucja w Interpretacji Danych Biometrycznych
Pomysł stworzenia Stressoniki wyrósł na gruncie wątpliwości.
W świecie, gdzie postęp technologiczny przyspiesza z dnia na dzień, coraz bardziej polegamy na urządzeniach, które niegdyś były wyłączną domeną laboratoriów medycznych. Liczenie kroków, monitorowanie pulsu i pomiary ciśnienia są teraz na porządku dziennym. Czy jednak możemy bezwarunkowo zaufać liczbom, które wyświetlają się na opaskach fitness i smartwatchach? Wszak ocena rzetelności urządzeń laboratoryjnych wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu medycyny, fizjologii, biofizyki, a także doświadczenia w posługiwaniu się podobnymi technologiami.
Z obsesji na punkcie danych do wnikliwych informacji o zdrowiu: skutki zwodniczych liczb
Co zrobić z tymi informacjami kiedy mijają się z logicznymi wnioskami lub nie dostarczają pełnego zrozumienia naszego zdrowia i dobrostanu? Dumnie publikujemy dane o naszej aktywności, często zaniedbując weryfikację ich rzetelności.
W końcu zamienia się to w grę, w której bezcelowo gromadzimy numerki. Taka zabawa z czasem stanie się nudna, a wtedy smartwatche wrócą do swojego oryginalnego przeznaczenia – wskazywania czasu – i przestaną zajmować się pomiarem biometrycznym.
Nawet najbardziej zaawansowane gadżety nie zawsze w pełni wychwytują nasz stan fizyczny czy poziom stresu. A zatem, kto pomoże nam lepiej pojąć nasze dane biometryczne i zamienić te liczby na rzeczywiście przydatne informacje?
Nasz zespół ekspertów w CleverPoint, złożony z lekarzy, inzynierów i programistów, podjął następujące wyzwanie: „Czy możemy stworzyć unikalny produkt, który łączy precyzję sprzętu laboratoryjnego z intuicyjnością produktów komercyjnych?”
Rękawica została podniesiona!
Wskutek wysiłku załogi CleverPoint, który sięga 2018 roku, powstało rozwiązanie – platforma biometryczna w pełni zintegrowana z technologią wirtualnej rzeczywistości. Częścią tego rozwiązania jest Stressonika. A to dopiero początek!